Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1

Taraflar ve Konu:

Bu sözleşme, Lavinya Çiçek’e ait www.lavinyacicek.com internet sitesinden elektronik ortamda çiçek, hediyelik eşya satın alan kişi (bundan böyle ALICI olarak anılacaktır) ile ‘’Bayır Mh. Kıbrıs Şehitleri Cd. No: 10 78100 Merkez / Karabük’’ adresinde bulunan satıcı Karabük Az Kes Kafe Restoran Gıda İnşaat Turizm Taşımacılık San. ve Tic. Ltd. Şti. (bundan böyle LAVİNYA ÇİÇEK olarak anılacaktır) arasındaki alışverişe ilişkin olarak Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelik hükümleri kapsamında yapılan ürün satışı ve teslimi koşulları ile tarafların hak ve yükümlülüklerini saptanmaktadır.

Alıcı, Lavinya Çiçek’in isim, ünvan, açık adres, telefon ve varsa diğer erişim bilgileri, internet sitesinde yayınlanan yemek paketlerinin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimat koşulları, sözleşmenin süresi ve satışa konu paket ile ilgili tüm ön bilgiler konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini kabul ve beyan eder. Lavinya Çiçek’in web sitesi kayıtları, www.lavinyacicek.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 2

Sözleşme Tarihi ve Yürürlüğü:

Alıcı, siparişlerini www.lavinyacicek.com web sitesine kayıt yaparak veya kayıt yapmadan elektronik ortamda gerçekleştirir. Sözleşme, Alıcı’nın sipariş verdiği tarihte o günkü fiyatlarla oluşturulur. Her ne kadar sözleşme kurulmuş olsa da Alıcı oluşturduğu siparişin ödemesini sözleşme imzasından, kuruluşundan sonra Lavinya Çiçek fiyat artışı yaptıktan sonra gerçekleştirirse, müşterinin siparişini oluşturmuş olduğu ürünlerin fiyatı yeni fiyatlandırmaya göre düzenlenecektir. Alıcı yeni fiyatlara göre ödeme yapmakla yükümlüdür. Sipariş açtığında oluşturulmuş sözleşme içeriği fiyatlar haricinde tamamen geçerli sayılacaktır. Alıcı, ödemeyi yapmakla yeni fiyatları kabul etmiş sayılacak ve sözleşme ödeme sonrasında yürürlüğe girmiş olacaktır. Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve seçilen ürün paketinin teslimatına başlanması için Alıcı’nın sipariş ettiği paket bedelini tam olarak ödemiş olması şarttır. Sözleşme, Lavinya Çiçek’in sözleşmeye konu son sipariş paket sözleşme koşullarında teslimi ile kendiliğinden sona erer. Alıcı bu hususu yani sözleşme kuruluşundan sonra gelişen ekonomik ve ticari şartlar dahilinde kendi ödemesini tamamen yapana kadar Lavinya Çiçek’in fiyat artırma hak ve yetkisinin olduğunu kabul eder.

Madde 3

Bitki ve Hediye Ürünleri Sipariş Paketleri:

Lavinya Çiçek, standart hediye ve çiçek sipariş paketlerini (Ürün) müşterilerinin adreslerine teslim eder.

Lavinya Çiçek, Alıcı’nın hastalık veya bitki alerjisi gibi nedenlerle karşılaşılabileceği sağlık problemlerinden sorumlu değildir.

Madde 4

Fiyat ve Ödeme Koşulları:

Ürün bedeli, Alıcı’nın seçtiği sipariş paketi cinsine göre verilen siparişin ödemesinin tamamının yapılıp sözleşme’nin yürürlüğe girme tarihinde Lavinya Çiçek’in www.lavinyacicek.com internet sitesinde ilan edilen bedeldir.

Lavinya Çiçek ürün fiyatlarını her zaman değiştirme hakkına sahiptir. Alıcının sözleşmenin sona ermesinden sonra yeniden siparişte bulunması halinde güncel tarife geçerli olacaktır.

Ödemeler webden kredi kartı ile online ödeme ile yapılır.

Tüm ürünlerin fiyatları Lavinya Çiçek’in web sitesi www.lavinyacicek.com/magaza adresinde belirtilmiştir.

Madde 5

Ürünlerin Teslimi:

Lavinya Çiçek paketleri, Karabük il sınırları dahilinde, www.lavinyacicek.com internet sitesinde yayınlanmakta olan belirli ilçelerde, Alıcı tarafından bildirilen adrese teslim edilir. Ürün teslimi, ürün bedelinin tam olarak ödemesini takip eden gün, alıcının elektronik ortamda seçtiği günde yapılır. Alıcı’nın siparişini iptal etmediği durumlarda, takip eden gün içerisinde, Alıcı tarafından değiştirilmemesi durumunda ilk teslimat ile aynı gün teslimat yapılır ve bu teslimattan 1 iş günü içerisinde ürünün bedeli tam olarak Alıcı’nın kredi kartından tahsil edilir.

Lavinya Çiçek, yapılan tüm düzenlemeleri ve sipariş işlemi bilgilerini Alıcı’ya e-posta yolu ile iletecektir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı, Lavinya Çiçek’in sistemde yapılan düzenlemeler ve sipariş bilgileriyle ilgili olarak e-posta yoluyla yapacağı bildirimleri kontrol etmek ve hata var ise bunların düzeltilmesini talep etmekle sorumludur.

Teslimatlar, Alıcı tarafından tercih edilen yılın tüm günlerinde gerçekleştirilir. Lavinya Çiçek, müşterilerine haber vermek koşuluyla üretim birimlerinin bakımı gibi zorunlu nedenlerle bazı günlerde servis vermeme hakkına sahiptir. Yoğun kar yağışı gibi mevsimsel koşulların ulaşımı aksatması halinde de Lavinya Çiçek’in teslimatı bu durumun ortadan kalkma tarihine kadar erteleme hakkı bulunmaktadır. Alıcı, bu gibi nedenlerle herhangi bir talepte ve şikâyette bulunmayacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.

Lavinya Çiçek ödemesi yapılan sipariş paketi, Alıcı tarafından, irsaliye ile imza karşılığında teslim almakla yükümlüdür. Alıcı, irsaliyesini imzalamakla paketteki öğünleri eksiksiz teslim almış kabul edilir. Eksik malzeme/ler olması halinde, teslimat elemanına tutanak tutturulması şarttır. Alıcı’nın paketi kendisinin teslim almayacağını ve irsaliye imzalamayacağını beyan etmesi durumunda, sorumluluk tamamen Alıcı’ya ait olacaktır. Alıcı bu durumda paketteki öğünleri eksiksiz teslim almış kabul edilir.

Teslimat elemanı, Alıcı’nın belirlediği zaman diliminde ve adreste Alıcı’ya veya Alıcı’nın paketi teslim almaya yetkili kıldığı kişiye ulaşamazsa, 5 dakikalık bekleme süresinden sonra sipariş paketi Lavinya Çiçek merkezine geri götürecektir. Alıcı’nın teslimat adresinde hazır bulunmaması nedeniyle Lavinya Çiçek’e iade edilen paketler, söz konusu günün 1 saati içerisinde Alıcı’nın kendi imkânlarıyla teslim almasına hazır halde Lavinya Çiçek merkezinde sağlıklı koşullarda muhafaza edilir. Alıcı, gün içerisinde ek teslimat ücreti ödeyerek sipariş paketinin belirttiği adrese teslim edilmesini talep edebilir, Ek teslimat ücretinin fiyatı Alıcı’nın vereceği adrese göre değişiklik gösterecektir, bu fiyat Alıcı tarafından Lavinya Çiçek Müşteri Hizmetleri’nden talep edilebilir. Lavinya Çiçek, bu süre içerisinde alınmayan paketlerin muhafazasından sorumlu değildir. Alıcı, bu gibi durumlarda paketi almış kabul edileceğini ve Lavinya Çiçek’den bundan ötürü hiç bir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder. Aynı gün içerisinde alınmayan paketler imha edilecektir.

Alıcı, teslimattaki olası gecikmeleri, teslimat saat diliminin bitmesini takiben en geç 30 dk. içerisinde Lavinya Çiçek’e bildirmekle yükümlüdür. Aksi halde Lavinya Çiçek teslimdeki gecikmeden sorumlu olmayacaktır.

Teslimat ve fatura adreslerinin farklı olması halinde Alıcı bu durumu Lavinya Çiçek’e siparişi sırasında bildirmek durumundadır. Fatura, firmanın e-fatura kapsamında olmasından dolayı Alıcı’nın e-posta adresine e-posta yoluyla gönderilecektir.

Paketlerde ürün eksiği olması gibi herhangi bir sorunla karşılaşması halinde Alıcı, teslimat elemanına mutlaka bu hususta tutanak tutturmakla yükümlüdür. Paketin tesliminden sonra fark edilebilen sorunlar, Alıcı tarafından aynı gün içinde en geç sipariş paketinin tesliminden 1 saat içerisine kadar Lavinya Çiçek’in 0370 412 50 77 Hizmet Hattına bildirmeli ve Alıcı kendi imkânlarıyla ya da müteakip gün gelen teslimat elemanı ile sorunlu ürünü Lavinya Çiçek merkezine geri yollamalıdır. Bu gibi durumlarda yapılacak incelemede üründeki sorunun Lavinya Çiçek’den kaynaklandığının Lavinya Çiçek ekiplerince tespiti halinde, öncelikle imkân dâhilindeyse aynı gün yeni bir ürün paketi Alıcı’ya servis alanı dâhilinde dilediği bir adreste teslim edilecektir.

Madde 6

Ürünlerin Muhafazası ve Tüketimi:

Lavinya Çiçek ürünleri sağlıklı ve özel sağlık koşullarında, günlük taze bitkiler kullanılarak hazırlanıp ürünlerin bozulmasını minimuma indirmek amacı ile ürünün türüne göre soğuk veya sıcak zincir olarak paketlenir. Ürünün türüne göre soğuk veya sıcak zincir ile teslim edilen Lavinya Çiçek bitkilerinin teslimattan sonra soğuk veya sıcak zincirini korumak Alıcı’nın sorumluluğundadır. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek sorunlardan Lavinya Çiçek sorumlu değildir.

Madde 7

Kullanımın Ertelenmesi, Hakkın Devri, Adres Değişikliği:

Lavinya Çiçek’in faaliyette bulunduğu, gıda maddelerini düzenli teslimatlar çerçevesinde Alıcı’nın vermiş olduğu adrese götürerek teslim etmesi işlemi, mevzuatımızda, niteliği gereği cayma hakkının ve tüketicinin bilgilendirilmesi yükümlülüğünün kapsamı dışında bırakılmıştır. 06.03.2011 tarihli 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’in 2 (3) a maddesi uyarınca, Yönetmelik’in özellikle cayma hakkını düzenleyen 8. maddesi ile 5 inci, 6 ncı, 7 nci maddeler ve 9 uncu maddenin birinci fıkrası; ‘‘Gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine ilişkin sözleşmelere uygulanmaz.’’

Bitki maddelerinin düzenli teslimatlar çerçevesinde Alıcı’nın vermiş olduğu adrese götürülerek teslimine ilişkin olan bu sözleşmeden cayılması, hukuki düzenlemeler gereğince mümkün değildir.

Alıcı, taleplerini www.lavinyacicek.com web sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak suretiyle elektronik ortamda yapacak ve onay alacaktır.

Alıcı, e-posta yolu ile ilettiği taleplerine 15 dk içerisinde yanıt almaması halinde, e-postanın teknik bir aksaklıktan dolayı Lavinya Çiçek’e ulaşmamış olması ihtimalinden ötürü, talebini Lavinya Çiçek’in 0370 412 50 77 Hizmet Hattından Müşteri Temsilcilerine iletmelidir. Lavinya Çiçek teknik sebeplerle eline ulaşmayan Alıcı taleplerinin karşılanmasından sorumlu değildir.

Madde 8

Sözleşmenin Feshi:

www.lavinyacicek.com internet sitesi üzerinden verilen sipariş, siparişin verildiği tarih, saatten 15 dk içerisine kadar, Alıcı tarafından ücretsiz olarak iptal edilebilir ya da değiştirilebilir. Belirtilen süre zarfından sonra siparişlerde bulunan malzemelerin tedariğine ve paketlemesine başlanacağı için iptal ve değişiklik kabul edilememektedir. Ancak Alıcı, ürünleri teslim almaktan imtina etmesi, sözleşmeden vazgeçmesi veya sözleşmeyi haklı nedeni olmaksızın tek yanlı olarak feshetmesi halinde almış olduğu paketler üzerinde kullanılmış şarta bağlı bir indirimi var ise, kullanmış olduğu günlerin bedeli 4. Madde’de belirlenmiş fiyatlarımıza göre tekrar hesaplanacak ve ödemiş olduğu tutar ile hesaplanan tutar arasındaki fark müşteriye yansıtılmak üzere belirlenecektir.

Müşteri teslim almaktan vazgeçtiği/imtina ettiği veya sözleşmeyi tek yanlı olarak feshettiği için teslim edilmeyen ürünlerden üretim bandına girmemiş olanların bedelleri hesaplanacak; bu bedelden, önce varsa yukarı paragrafta anlatılan hesaplanan indirim farkı tutarı ve ardından %30 kesinti yapılarak kalan kısmı müşteriye iade edilecektir. Müşteri bu sözleşmeyi imzalayarak bu maddeyi şartsız ve koşulsuz baştan kabul etmektedir.

Alıcı’nın ürünleri teslim almaktan imtina etmesi, sözleşmeden vazgeçmesi veya sözleşmeyi tek yanlı olarak feshetmesi, Lavinya Çiçek kaynaklı geçerli bir sebebe dayanıyorsa müşterinin indirimi bozulmamış sayılacak ve üretim bandına girmemiş kalan paketlerinin bedeli herhangi bir kesinti uygulanmadan müşteriye iade edilecektir.

Madde 9

Sözleşme Değişiklikleri:

Lavinya Çiçek, sözleşme şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu gibi bir durumda, değişikliklerin tümü “www.lavinyacicek.com” web sitesinde yayınlanacak ve değişikliklerden sonra yapılacak sipariş ve alımlar bakımından geçerli olacaktır.

Madde 10

Gizlilik:

Lavinya Çiçek, iş bu sözleşme kapsamında Alıcı hakkında edindiği hiç bir bilgiyi hiç bir kişi ve kurumla paylaşmayacağını ve iş bu sözleşmeyle üstlendiği edimleri ifa kapsamının dışında kullanmayacağını taahhüt eder. Bu bilgileri kapsayan maddeler ‘Site’de bulunan “Gizlilik ve Çerez Politikası” bölümünde detaylı olarak belirtilmiştir.

Alıcı’nın ödeme yaparken işlemin yapıldığı bankaya ulaştırılmakta ve provizyon alınmakta kullanılan kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde Dürüm Kebap tarafından görülmemekte, izlenmemekte ve kaydedilmemektedir.

Madde 11

Delil Anlaşması ve Yetkili Mahkeme:

Bu sözleşmeden ve uygulanmasından kaynaklanabilecek uyuşmazlıklar halinde, Lavinya Çiçek’in bilgisayar, telefon, ses kaydı gibi manyetik ortamda olanlar dâhil elektronik kayıtları, ticari defter, belge ve kayıtları kesin delil oluşturur. İhtilafların çözümünde parasal sınırlar dâhilinde Tüketici Hakem Heyetleri, Karabük Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Karabük Az Kes Kafe Restoran Gıda İnşaat Turizm Taşımacılık San. ve Tic. Ltd. Şti.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

7/24 ONLINE DESTEK

%100 TAZE ÇİÇEKLER

0544 329 51 62

X